O společnosti

Historie společnosti

Společnost FILÁK, s.r.o. byla zapsána do obchodního rejstříku v Brně dne 17.9.1993.

Na počátku odpovídalo výrobní zařízení tehdejšímu podnikatelskému záměru, jenž se opíral o výrobu součástí pro rakouskou společnost Freudenberg Kufstein, která je dceřinou společností nadnárodní korporace Freudenberg se sídlem Weinheim.

Brzy se však ukázalo, že kapacitní možnosti a technická úroveň společnosti je vyšší a výrobní program se začal postupně rozšiřovat.

Společnost získala strategického obchodního partnera MEDAM A.G. Schaan, Liechtenstein s jehož pomocí postupně získala nové zákazníky. Jedním z významných odběratelů se stala společnost Werndel Rosenheim Německo zabývající se výrobou kancelářského nábytku, již v roce 2000 “ pohltila „ nadnárodní společnost STEELCASE se sídlem Milwaukee – stát Wisconsin USA, s evropskou centrálou ve Strasburgu. Díky nadnárodní působnosti této společnosti jsme rozšířili výrobu dílců pro montážní závody jak v Německu, tak i v jiných evropských zemích.

V roce 2002 jsme zahájili spolupráci se společnostmi působícími na území Francie. Staly se jimi společnosti DELAGRAVE – výrobce nábytku pro kina a školyPOLFATECH – dodavatel dílů pro výrobu nábytku pro chemické laboratoře.

V roce 2003 podepsala naše společnost dlouhodobý kontrakt s německou společností WIHAG se sídlem Bielefeld na výrobu kontejnerových noh.

V roce 2004 jsme získali kontrakt pro německou společnost JOST – výroba kontejnerových noh, rámů, traverz a dalších dílců pro nákladní automobilový průmysl.

V roce 2008 začala naše společnost vyrábět zemní vruty pro společnost  KRINNERa dodává je do dnes.  

Další neméně významnou a velmi perspektivní oblastí podnikání společnosti byla výroba strojů a zařízení pro výrobu a aplikaci hologramů a holografických výrobků.
V této oblasti jsmespolupracovaly se specialisty z Fakulty jaderné fyziky ČVÚT Praha. 

Díky několikaleté výzkumné a vývojové spolupráci byly vyvinuty a úspěšně se prodávalystroje a přídavná zařízení na aplikaci hologramů a holografické výrobky. Tato divize byla ukončena 1.6.2020  

Další významnou a velmi perspektivní oblastí podnikání společnosti je výroba  LED osvětlení. Kde nám bylo uděleno v roce 2020 osvědčení pro dodávku osvětlení pro železnice. Tato divize byla ukončena v roce 2022.

V roce 2022 naše společnost pořídila technologii ACTROM (Analytický kontrolovaný termický rozklad organického materiálu), která se zabývá přeměnou organické hmoty na jiné produkty (plynné, kapalné a pevné).

Cílem naší společnosti je dosáhnout dlouhodobé stability a perspektivy jak ve strojírenské výrobě, tak v oboru holografie. Společnost zavedla systém řízení jakosti dle ISO 9001 : 2000 a velkou pozornost věnuje ochraně životního a pracovního prostředí.

 

Firemní hodnoty

Filák, s.r.o. plní sny všech svých zákazníků pomocí svých technických a praktických znalostí s podporou moderních technologií a strojů.

Praktické znalosti, kreativitu a schopnost rychlého a konstruktivního řešení využíváme jak ve strojní výrobě, tak i v holografii. Ve svém oboru patříme mezi špičku a své služby neustále zdokonalujeme.

Naši zákazníci získávají nadstandardní řešení a výsledky.
Neplatí se za naše služby, ale za … výsledek … , který garantujeme.

Naše základní firemní hodnoty

Přímá orientace na zákazníka

Naší prioritou je spokojenost zákazníka s výsledkem, který je plně podřízen jeho přáním a potřebám.

Garance kvality

Jsme hrdí na kvalitu naší práce. Kvalita je prvořadým prvkem k dosažení konečného výsledku dle požadavků zákazníka. Naše společnost zavedla systém řízení jakosti dle ISO 9001 : 2000 a nadále pracuje na zvyšování kvality.

Silný a vysoce kvalifikovaný tým

V našem týmu najdete jen opravdové profesionály ve svém oboru. K dosažení nadstandardních výsledků rozhodně není prostor k průměrnosti.

Ochrana životního prostředí

Používáme ekologické materiály a zařízení. Podporujeme a dodržujeme recyklaci surovin a bráníme plýtvání přírodními zdroji.

Přímá a konstruktivní jednání

Při jednáních a ukázce našich dosažených výsledků jsme vždy přímí a jednáme poctivě. Veškerého splnění požadavků a výsledných řešení dosahujeme konstruktivním jednáním. Nemarníme čas zákazníka

Pevné obchodní vztahy

Vytváříme pevné a dlouhodobé obchodní vztahy se svými zákazníky. Jen ty totiž zaručují oboustrannou spokojenost a garanci ještě lepších výsledků.

Certifikace

Cílem naší společnosti je dosáhnout dlouhodobé stability a perspektivy.

Jsme držitelé certifikátu na výrobu ocelových a hliníkových stavebních dílů, dílců, sestav a konstrukcí třídy provedení do EXC 2 dle EN 1090-2, -3.

V naší společnosti byl zaveden systém řízení jakosti dle ISO 9001 : 2015 a velkou pozornost věnujeme ochraně životního a pracovního prostředí.

Budováním a neustálým zlepšováním systému jakosti očekáváme vyšší spokojenost našich zákazníků.